Trwa ładowanie...
ddp0cct

Konwencja programowa Platformy Obywatelskiej

• W konwencji programowwej Platformy Obywatelskiej, która odbędzie się w Gdańsku, weźmie udział półtora tysiąca działaczy PO oraz zaproszonych gości • Konwencję poprzedziło 16 regionalnych zjazdów, podczas których rozmawiano o programie partii • Spotkanie odbędzie się w gdańskim centrum kongresowym Expo. Obrady mają potrwać około 3 godziny
Share
Konwencja programowa Platformy Obywatelskiej
Źródło: mat. prasowy
ddp0cct

Ładowanie relacji

Najpierw głos zabierze przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna oraz osoby, które pracowały nad nowym programem partii. Następnie odbędzie się 6 paneli.

Działacze PO będą dyskutować między innymi o gospodarce, finansach, zdrowiu, polityce społecznej i senioralnej, o sprawach zagranicznych, edukacji, bezpieczeństwie, czy o ustroju państwa. Po tej debacie, delegacji konwencji przyjmą deklarację programową. Mają się w niej znaleźć postulaty dotyczące ujednolicenia systemu podatkowego, zmian w konstytucji, wzmocnienia samorządów.

Platforma będzie chciała wpisać do ustawy zasadniczej impeachment, czyli możliwość odwołania prezydenta ze stanowiska. Politycy PO zastanawiają się też nad odebraniem głowie państwa części kompetencji i umocnieniu władzy rządu.

ddp0cct

Podziel się opinią

Share
ddp0cct
ddp0cct
Więcej tematów