Trwa ładowanie...
d1i7mb5
guc
18-12-2001 15:00

Koniec "mrówek"?

Od 1 stycznia nowego roku mieszkańcy terenów przygranicznych nie będą już mogli wwozić do Polski alkoholu i papierosów w takich ilościach, jak do tej pory.

d1i7mb5

Polacy mieszkający w strefie nadgranicznej będą mogli przywieźć z przygranicznych terenów sąsiedniego państwa tylko pół litra alkoholu raz na miesiąc i jedną paczkę papierosów. Nie będzie ograniczenia wartości tych produktów. W projekcie ustawy proponowano, by wwożone alkohol i papierosy nie były droższe niż 1 euro.

Pozostałe osoby będą mogły przywozić, tak jak dotychczas, litr wyrobów spirytusowych, 2 litry wina, 5 litrów piwa i 20 paczek papierosów.

Obostrzenia będą także dotyczyły zakupów dokonywanych przez mieszkańców terenów przygranicznych - wartość zakupów nie będzie mogła przekraczać 80 euro. Dla innych osób ta graniczna kwota nie może przekraczać 175 euro.

Od początku stycznia wchodzi także w życie wiele innych nowych przepisów celnych, między innymi dotyczący wwozu do Polski mienia przesiedleńczego. Dotychczas takie mienie można było wwieźć bez cła raz w roku, teraz będzie to możliwe raz na 3 lata. Ponadto auto przywożone z zagranicy będzie musiało być tam zarejestrowane przez co najmniej pół roku.

Poza tym zostaną wprowadzone ulgi dla małżeństw, które wzięły ślub zagranicą. Będą one mogły bez cła przywieźć do Polski prezenty ślubne o wartości do 1000 euro.(ck)

d1i7mb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i7mb5
Więcej tematów