Trwa ładowanie...
dg3st6s

Koalicjant zaskoczony

Przewodniczący klubu parlamentarnego PSL Zbigniew Kuźmiuk określił jako zaskakujące zmiany na stanowiskach ministrów kultury i sprawiedliwości.

Share
dg3st6s

Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że z jego informacji wynika, iż premier Leszek Miller rozmawiał z wicepremierem i szefem PSL Jarosławem Kalinowskim jedynie o kandydaturach na ministra finansów.

Dodał, że możliwe iż o tej dymisji premier powiadomił ministra Jarosława Kalinowskiego tuż przed podjęciem decyzji. Gdyby tak nie było - podkreślił Kuźmiuk - oznaczałoby to, że PSL nie jest traktowany jako pełnoprawny koalicjant.

Premier Leszek Miller poinformował o nich przy okazji ogłaszania kandydatury Grzegorza Kołodki na ministra finansów. Dotychczasowy minister kultury Andrzej Celiński złożył rezygnację, zastąpi go Waldemar Dąbrowski. Premier wystąpił natomiast o odwołanie szefa resortu sprawiedliwości Barbary Piwnik, jej miejsce zajmie Grzegorz Kurczuk.

Zbigniew Kuźmiuk jest zaskoczony zmianą w resorcie sprawiedliwości. Jego zdaniem premier być może utracił zaufanie do minister Piwnik.(ck)

dg3st6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg3st6s
dg3st6s
Więcej tematów