ycipk-2qskvl
ycipk-2qskvl
kuźmiuk

Koalicjant zaskoczony

Przewodniczący klubu parlamentarnego PSL Zbigniew Kuźmiuk określił jako zaskakujące zmiany na stanowiskach ministrów kultury i sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2qskvl

Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że z jego informacji wynika, iż premier Leszek Miller rozmawiał z wicepremierem i szefem PSL Jarosławem Kalinowskim jedynie o kandydaturach na ministra finansów.

Dodał, że możliwe iż o tej dymisji premier powiadomił ministra Jarosława Kalinowskiego tuż przed podjęciem decyzji. Gdyby tak nie było - podkreślił Kuźmiuk - oznaczałoby to, że PSL nie jest traktowany jako pełnoprawny koalicjant.

Premier Leszek Miller poinformował o nich przy okazji ogłaszania kandydatury Grzegorza Kołodki na ministra finansów. Dotychczasowy minister kultury Andrzej Celiński złożył rezygnację, zastąpi go Waldemar Dąbrowski. Premier wystąpił natomiast o odwołanie szefa resortu sprawiedliwości Barbary Piwnik, jej miejsce zajmie Grzegorz Kurczuk.

ycipk-2qskvl

Zbigniew Kuźmiuk jest zaskoczony zmianą w resorcie sprawiedliwości. Jego zdaniem premier być może utracił zaufanie do minister Piwnik.(ck)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2qskvl

ycipk-2qskvl