Trwa ładowanie...
d3ezn20

Klonowanie - za i przeciw internautów WP

(inf. własna)

d3ezn20
d3ezn20

Informacja o sklonowaniu pierwszego w historii ludzkiego embriona wywołała ożywiona debatę nad etycznymi aspektami klonowania wśród naukowców, etyków i "zwykłych" ludzi. Także internauci * Wirtualnej Polski* wyrazili swoją opinię na ten temat.

Podczas gdy jedni popierają działania naukowców, inni widzą w klonowaniu kres cywilizacji. _ Nie powinno się zabraniać prac genetyków. Oni mogą nas za 50 lat uratować_ - napisał jeden z internutów. _ Postęp w medycynie owszem, i ja popieram, ale się zastanawiam jakim kosztem? Nawet nie mowię o jakiejś abstrakcyjnym łamaniu praw natury, tylko o tym to co (niekoniecznie) lekarze z tym zrobią. Genetyka zawsze będzie mieczem obosiecznym nauki, takie jest moje zdanie_ - napisał light.

Obawę o to, w jaki sposób klonowanie będzie wykorzystane wyraził także rh. _ Klonowanie, aborcja, eutanazja - to zalegalizowane morderstwa. Nikt dzisiaj jeszcze nie wie ile złego z tego może wyniknąć. Póki klonowanie odbywa się w USA to niektórym wydaje się, że jest O.K. Ale prędzej czy później technologia ta trafi w ręce niewłaściwej osoby. Kosztem rozwoju techniki marnowany jest dorobek duchowy ludzkości_ - napisał.

d3ezn20

Moralny niepokój o zasadność klonowania wyraził * ak. _ Jestem tylko za taką medycyną, która szanuje Boga. Stwarzanie człowieka to dzieło Boga, więc czemu ingeruje się w Jego dzieła. Ludzie, czy wy nawet Boga się nie boicie?_ - pyta *ak.

_ Klonowanie ludzi to zbrodnia!!! Tu nie chodzi o to, czy ktoś wierzy w Boga, czy nie. Tylko o granice ludzkiej ingerencji!!! Wolność człowieka kończy się na granicy wolności drugiego człowieka. W przypadku klonowania naukowiec nie liczy się z wolnością i prawem do życia nowego człowieka. Ingerencja w naturę już niejednokrotnie się zemściła. Widać dalej ktoś choruje na nieuleczalną głupotę_ - twierdzi Marco.

Nadzieje na to, że klonowanie przyniesie dobro wyraził natomiast * rafael*. _ Moim zdaniem jeśli ludzie osiągają tak wysoki pułap rozwoju swoich umiejętności, że mogą klonować ludzi, ssaki, etc. TO W PORZADKU o ile robią to z głową i z poczuciem moralności. Przecież genetyka może rozwiązać tyle problemów... głód, śmiertelność dzieci, ocalenie ginących gatunków zwierząt_- napisał. (reb)

d3ezn20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ezn20
Więcej tematów