Trwa ładowanie...
d37xleu

Kiepskie drogi Podhala

100 mln zł potrzeba na remonty dróg w powiecie nowotarskim (woj. małopolskie). Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu sprawdził stan sieci drogowej. Wyniki nie są zbyt dobre - tylko 4% z ogólnej długości tras nie wymaga remontu.

d37xleu
d37xleu

Powiatowy Zarząd Dróg ma pod swoją opieką 324 km dróg powiatowych. Całkowitego remontu wymaga 60% sieci drogowej. 20% stanowią trasy, na których nawierzchnia jest tak zdeformowana, że może grozić utratą przyczepności pojazdu. Najwięcej pieniędzy potrzeba na remont mostów - ok. 68 mln. Nowotarscy drogowcy mają pod swoją opieką 122 mosty. Tylko dwie przeprawy nie wymagają remontu.

Szansa na realizację wszystkich remontów jest praktycznie żadna - budżet Powiatowego Zarządu Dróg w tym roku wynosić będzie zaledwie 5 mln zł, a trzeba jeszcze przeprowadzić akcję odśnieżania.

Drogowcy opracowali jednak 10-letni projekt finansowania niezbędnych inwestycji. Plan ma dwie wersje. W tzw. wariancie zachowawczym przyjęto założenie, że w najbliższym czasie pieniędzy na drogi będzie tyle samo, co do tej pory. W takim wypadku na remonty uda się przeznaczyć 20 mln zł. Natomiast w założeniach wariantu dynamicznego przyjęto, że na sieć drogową przeznaczy się aż 61 mln zł.

Radio Echo
(acid)

d37xleu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37xleu
Więcej tematów