Trwa ładowanie...
d49off3
d49off3

Katowice: proces groźnego bandyty

Sławomir P. na ławie oskarżonych (PAP/Roman Koszowski) Po czterech nieudanych próbach, przed Sądem Okręgowym w Katowicach rozpoczął się w czwartek proces jednego z najgroźniejszych polskich przestępców lat 90. - Sławomira P., oskarżonego m.in. o cztery zabójstwa. Na ławie oskarżonych zasiada też ośmioro jego wspólników.
Share
d49off3

Wcześniej nie można było odczytać aktu oskarżenia, bo albo policyjne konwoje nie doprowadzały na salę rozpraw wszystkich oskarżonych, albo nie stawiali się podsądni odpowiadający z wolnej stopy.

34-letni Sławomir P. jest oskarżony m.in. o cztery zabójstwa, usiłowanie kolejnych sześciu oraz podżeganie do zabójstwa. W sumie ciąży na nim 37 zarzutów. Bandyta zabijał na zlecenie, jego ofiarami padali też przypadkowe osoby. W październiku 1998 r. w Jastrzębiu Zdroju zastrzelił 54-letniego mężczyznę i postrzelił jego kolegę tylko dlatego, że mężczyźni zwrócili uwagę znajomym Sławomira P., że myją samochód w niewłaściwym miejscu. Bandytę zatrzymali antyterroryści w czerwcu 1999 r. w centrum Katowic. Mężczyzna miał przy sobie broń palną..

Mężczyzna już w prokuraturze przyznał się do większości stawianych mu zarzutów - poza zabójstwami, do licznych napadów i włamań. Zdaniem biegłych, mężczyzna jest poczytalny i może odpowiadać za swoje czyny. (jd, miz)

d49off3

Podziel się opinią

Share
d49off3
d49off3
Więcej tematów