Trwa ładowanie...
d3oafu7
Katastrofa wojskowego samolotu w Algierii

Katastrofa wojskowego samolotu w Algierii

Samolot rozbił się krótko po starcie z bazy wojskowej Boufarik niedaleko Algieru. Na pokładzie było ponad 200 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3oafu7

Cytowane przed Al Arabiję źródła wojskowe przekazały, że nikt nie przeżył. Pojawiały się sprzeczne doniesienia, co do liczby ofiar. Algierskie radio podało, że na pokładzie było 100 osób. Natomiast algierska telewizja państwowa poinformowała o 257 ofiarach.

Początkowo rzecznik algierskiej agencji ochrony ludności Mohammed Achour w rozmowie z agencją Associated Press powiedział tylko, że zginęło ponad 100 osób, ale w nie może podać dokładnej liczby ofiar. Później ministerstwo obrony narodowej potwierdziło śmierć 257 osób.

IŁ-76 to samolot transportowy, ale na potrzeby algierskiego wojska został przerobiony tak, aby mogli podróżować nim żołnierze.

d3oafu7

Po katastrofie na stronie internetowej algierskiego ministerstwa obrony narodowej podano, że na miejsce katastrofy pojechał wiceminister. Zdecydowano też o powołaniu komisji śledczej ds. zbadania przyczyn katastrofy. Ministerstwo jeszcze przed oficjalnym podaniem liczby ofiar złożono kondolencje rodzinom żołnierzy.

Z wraku samolotu wydobywał się gęsty dym, a na miejsce katastrofy zostali wysłani ratownicy. Baza wojskowa w pobliżu Boufarik, gdzie rozbił się samolot, znajduje się około 30 km od stolicy Algierii, Algieru. Maszyna leciała do Baszszar przy granicy z Marokiem.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3oafu7

Podziel się opinią

Share

d3oafu7

d3oafu7
Więcej tematów