Trwa ładowanie...
Katarzyna Lubnauer gościem programu "Tłit"
tłit

Katarzyna Lubnauer gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Marka Kacprzaka jest Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Share
d4e0x5u

Nie cichnie sprawa Białorusi i protestów, które trwają tam od kilku tygodni. W czwartek minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wezwał do MSZ ambasadora Białorusi w Polsce. Jak przekazał resort, rozmowa dotyczyła ostatnich wypowiedzi prezydenta republiki Białorusi. Aleksander Łukaszenka mówił m.in. o tym, że "Zachód chce odciąć Grodno od kraju. - Postawili sobie za cel przede wszystkim odcięcie tego terytorium - Grodna. Niedawno wywiesili tam już polskie flagi - stwierdził.

Problemu w relacjach na linii Polska-Białoruś nie polepsza zatrzymanie dziennikarzy, którzy w czwartek chcieli relacjonować kolejny dzień protestów w Mińsku. Wśród zatrzymanych znalazł się m.in. Andrzej Zaucha, korespondent "Faktów" TVN.

d4e0x5u

Mężczyznę zwolniono z aresztu po kilku godzinach. - Nie było żadnej przemocy, żadnych brutalnych akcji, było kulturalnie. Po prostu uniemożliwiono nam nagranie tego, co działo się na placu - mówił na antenie tuż po swoim zwolnieniu. Białoruski operator, który współpracował z Zauchą, został na komisariacie. Jego jednak również wkrótce wypuszczono.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4e0x5u

Podziel się opinią

Share
d4e0x5u
d4e0x5u
Więcej tematów