Trwa ładowanie...
d14p30g

Karzai - z Moskwy do Berlina

Premier Karzai i prezydent Putin (AFP)
Premier tymczasowego rządu Afganistanu Hamid Karzai powiedział w środę w Moskwie, że będzie towarzyszył byłemu królowi Zahirowi Szachowi w drodze powrotnej do ojczyzny.

Share
d14p30g

Premier Karzai przybył już do Berlina, gdzie najpierw spotka się z ministrem spraw zagranicznych Joschką Fischerem. Według zapowiedzi, Karzai będzie w Berlinie rozmawiać głównie o odbudowie Afganistanu.

Kończąc wizytę w Rosji, przed odlotem do Berlina Karzai powiedział, że 23 marca przyjedzie do Europy, by towarzyszyć 87-letniemu królowi w podróży. Dodał, że król wraca do Afganistanu jako prywatna osoba, ale zarazem jako ważna postać.

Wizyta Karzaja w Moskwie przywołała na pamięć tragiczną sowiecką okupację Afganistanu, ale premier podziękował także Rosji za pomoc jaką okazała w walce przeciw talibom.

Rosja i Afganistan podpisały we wtorek 17 umów dotyczących odbudowy afgańskiej infrastruktury, źródeł energii, rolnictwa i fabryk wzniesionych w latach 80. z pomocą Rosjan.

Karzai z aprobatą odniósł się także do wysiłków Unii Europejskiej na rzecz odbudowy Afganistanu. Premier Afganistanu powiedział, że stosunki ze Stanami Zjednoczonymi są przyjacielskie, ale pochwalił także kontakty z Iranem. (and)

d14p30g

Podziel się opinią

Share
d14p30g
d14p30g
Więcej tematów