Trwa ładowanie...
d1lubxb

Karzai przybył do Włoch

Władze włoskie przywiązują dużą wagę do wtorkowej wizyty w Rzymie przywódcy tymczasowego rządu Afganistanu Hamida Karzaia, który ma zostać przyjęty zarówno przez premiera Włoch, jak i przez ministra spraw zagranicznych.

Share
d1lubxb

Karzai przybył do Rzymu w nocy z poniedziałku na wtorek na spotkanie z przebywającym od 1973 r. we Włoszech byłym królem Afganistanu Zahirem Szachem.

Otoczenie byłego króla Afganistanu sugeruje, że Karzai przedstawi zasadnicze elementy programu swojego rządu.

Nie wyklucza się, że po rozmowie z Karzaiem, były król Afganistanu zdecyduje się przyspieszyć wyznaczoną ostatnio na 21 marca 2002 r. datę swojego powrotu do Kabulu. Jako prawdopodobny termin podawany jest przełom stycznia i lutego 2002.

Otoczenie Zachira Szacha podkreśla związki, jakie od dawną łączą Karzaia z byłym królem Afganistanu. Ród Karzaia zawsze był bardzo blisko związany z rodziną królewską. W poprzednich latach Karzai wielokrotnie był w Rzymie i rozmawiał z moim ojcem - powiedział syn Zahira Szacha, Mir Wai.

Wai dodał również, iż spotkanie Karzaia z byłym monarchą na kilka dni przed wyznaczonym na 22 grudnia oficjalnym objęciem władzy w Kabulu przez rząd tymczasowy jest bardzo znaczące. (jask)

d1lubxb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lubxb
d1lubxb
Więcej tematów