WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kościół

Kard. Gulbinowicz przechodzi na emeryturę

Arcybiskup metropolita wrocławski kard.
Henryk Gulbinowicz przechodzi na emeryturę. 17 października ksiądz
kardynał osiągnie wiek 75 lat i zgodnie z prawem kościelnym
powinien opuścić pełnioną funkcję. W ciągu dwóch miesięcy okaże
się, kogo papież mianuje na jego miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Kard. Gulbinowicz na początku emerytury zamierza odbyć podróż. "Najpierw wyjadę, żeby nie przeszkadzać mojemu następcy, a jak wrócę to udam się do mojej pustelni w Henrykowie, gdzie mam dwa pokoje i kominek. Będę trochę jadł, trochę czytał, trochę pisał. Mam tam dwie kozy, które trzeba paść, będę z ludźmi, na pewno nie będę się izolował" - powiedział kard. Gulbinowicz.

Do momentu wyznaczenia nowego wrocławskiego arcybiskupa ksiądz kardynał będzie normalnie pracował. Nieoficjalnie wśród duchownych mówi się, że następcą kardynała może zostać biskup polowy Wojska Polskiego Sławoj Leszek Głódź.

Polub WP Wiadomości
WP
WP