Trwa ładowanie...

Jest pizza i gra muzyka

Na lekcjach muzyki dzieciaki poznają nuty, krojąc pizzę, a subtelności muzycznych wariacji zgłębiają, posiłkując się kolorowo lukrowanymi donutami - czytamy w "Metrze".

Share
Jest pizza i gra muzyka
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d1bi3v8

To przykłady zaczerpnięte z podręcznika "I gra muzyka. Podręcznik do muzyki dla klas IV-VI szkoły podstawowej".

Dr Katarzyna Wolnicka, kierownik pracowni żywienia dzieci i młodzieży z Instytutu Żywności i Żywienia, podpowiada, że zamiast słodyczy i żywności z fast foodów można było wykorzystać owoce. Podkreśla, że zwłaszcza młodsze dzieci mogą odbierać ilustracje w podręczniku do muzyki jako przekaz pozytywny, polecany przez szkołę.

To o tyle niebezpieczne, że już dziś takie produkty jak fast foody, słodycze, słodkie napoje, chipsy wypierają z jadłospisów pełnowartościowe posiłki i mogą się przyczynić do powstawania nadwagi i otyłości. A to już wśród naszych dzieciaków plaga, bo tyją szybciej niż amerykańskie. Na nadwagę lub otyłość cierpi 28 proc. chłopców i 22 proc. dziewczynek - uczniów IV i VI klas podstawówek.

Resort oświaty zaakceptował podręcznik i jest z niego zadowolony, choć rząd podobno walczy ze śmieciowym jedzeniem w szkołach. Na szczęście wydawca podręcznika, choć początkowo próbował się bronić, to nie wykluczył wprowadzenia w nim zmian.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1bi3v8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bi3v8
d1bi3v8
Więcej tematów