Trwa ładowanie...
dsd78sn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jest pizza i gra muzyka

Na lekcjach muzyki dzieciaki poznają nuty, krojąc pizzę, a subtelności muzycznych wariacji zgłębiają, posiłkując się kolorowo lukrowanymi donutami - czytamy w "Metrze".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest pizza i gra muzyka
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dsd78sn

To przykłady zaczerpnięte z podręcznika "I gra muzyka. Podręcznik do muzyki dla klas IV-VI szkoły podstawowej".

Dr Katarzyna Wolnicka, kierownik pracowni żywienia dzieci i młodzieży z Instytutu Żywności i Żywienia, podpowiada, że zamiast słodyczy i żywności z fast foodów można było wykorzystać owoce. Podkreśla, że zwłaszcza młodsze dzieci mogą odbierać ilustracje w podręczniku do muzyki jako przekaz pozytywny, polecany przez szkołę.

To o tyle niebezpieczne, że już dziś takie produkty jak fast foody, słodycze, słodkie napoje, chipsy wypierają z jadłospisów pełnowartościowe posiłki i mogą się przyczynić do powstawania nadwagi i otyłości. A to już wśród naszych dzieciaków plaga, bo tyją szybciej niż amerykańskie. Na nadwagę lub otyłość cierpi 28 proc. chłopców i 22 proc. dziewczynek - uczniów IV i VI klas podstawówek.

Resort oświaty zaakceptował podręcznik i jest z niego zadowolony, choć rząd podobno walczy ze śmieciowym jedzeniem w szkołach. Na szczęście wydawca podręcznika, choć początkowo próbował się bronić, to nie wykluczył wprowadzenia w nim zmian.

dsd78sn

Podziel się opinią

Share

dsd78sn

dsd78sn
Więcej tematów