Trwa ładowanie...
d2rb4ho

Jarosław Kaczyński dostanie pałacyk?

"Wystarczy przypomnieć Marszałka Józefa Piłsudskiego i Sulejówek oraz Henryka Sienkiewicza i Oblęgorek. Zamierzamy kontynuować te szlachetne działania" - napisano na stronie Ex Corde - Fundacji Wspierania i Nagradzania Wybitnych Polaków Zasłużonych Ojczyźnie. - Potrzeba jest wielka, mamy wybitnego człowieka, który chce przebudować kraj - mówi polsatnews.pl Piotr Żakowicz, założyciel Ex Corde.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński dostanie pałacyk?
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2rb4ho

Fundacja została zarejestrowana 29 czerwca. Siedzibę ma w Białymstoku. Pierwszą osobą, którą chce uhonorować, jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"W każdą miesięcznicę smoleńską jest On otoczony przez współpracowników i przyjaciół. Wszyscy wtedy z nim jesteśmy, choć nie jest to fizycznie możliwe. Ten pałacyk, który pragniemy Mu ofiarować, to symbol naszych myśli, pamięci i chęci zapewnienia Mu bezpieczeństwa" - napisał Żakowicz.

W środę, w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pan Piotr przyjechał do Warszawy i przywiózł 25 tys. ulotek zachęcających do udziału w zbiórce, które sam wydrukował. Rozdawał je m.in. na Krakowski Przedmieściu. - Odzew był bardzo pozytywny - przekonywał.

d2rb4ho

Żakowicz jeszcze nie wie, gdzie pałacyk miałby stanąć i kiedy będzie to możliwe - nie określił ram czasowych zbiórki, a ewentualna inwestycja będzie zależna od zebranej sumy.

Zapytany, czy prezes Kaczyński lub ktokolwiek z inny polityk PiS wie o jego inicjatywie założyciel fundacji odpowiedział, że nie kontaktował się jeszcze z przedstawicielami tej partii. Jak jednak zapewnia, po wakacjach "podejmie odpowiednie kroki" w tym kierunku.

Piotr Żakowicz niechętnie mówi o sobie, woli opowiadać o swoich przodkach. Jest „wychowany w duchu patriotycznym z dziada pradziada”, pradziadkowie brali udział w powstaniu styczniowym, dziadek Leonard jako 15-latek bronił dworca we Lwowie.

- Możemy różnić się pod wieloma względami, ale jeśli ktoś wybitnie służy narodowi polskiemu to służy nam na pokolenia i temu trzeba oddać szczególny hołd i wsparcie – uzasadnia swoją inicjatywę.

d2rb4ho

Podziel się opinią

Share

d2rb4ho

d2rb4ho
Więcej tematów