Trwa ładowanie...
dab49ar

Janusz Cieszyński ma nową pracę

Były wiceminister zdrowia odpowiedzialny za zakupy dla służby zdrowia w pierwszej fali pandemii będzie pracował w chełmskim ratuszu. Janusz Cieszyński ma zostać wiceprezydentem miasta.
Share
Janusz Cieszyński i Łukasz Szumowski
Janusz Cieszyński i Łukasz SzumowskiŹródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
dab49ar

Sam Cieszyński sprawy nie chce komentować, ale w rozmowie z portalem TVN24.pl przyznaje, że zaczyna pracę w chełmskim ratuszu od poniedziałku.

Dziennikarze portalu przypominają, że wiosną tego roku Janusz Cieszyński stał się jedną z twarzy walki z koronawirusem - obok Łukasza Szumowskiego.

Nie wszystko jednak się udało. To Cieszyński - jak podkreśla TVN24.pl - był odpowiedzialny za wszystkie zakupy, których ministerstwo dokonywało wraz z nadejściem pandemii. "Osobiście akceptował wszystkie decyzje, żeby zdjąć ewentualną odpowiedzialność z urzędników MZ. Wkrótce okazało się, że to on podpisał umowy ze spółkami powiązanymi z instruktorem narciarstwa Łukasza Szumowskiego. Kupione w ten sposób maseczki nie spełniały żadnych norm, ministerstwo do dziś nie odzyskało ponad 5 mln złotych za wadliwy sprzęt" - czytamy na portalu.

dab49ar

To Janusz Cieszyński stoi też za umową z handlarzem bronią, który miał dostarczyć polskiemu rządowi 1241 respiratorów. Ówczesny wiceminister zdrowia podpisał umowę na dostawy sprzętu ratującego życie 15 kwietnia. Do dziś polskie państwo otrzymało od firmy E&K jedynie 200 respiratorów, a o zwrot ponad 70 milionów wypłaconych w ramach zaliczki będzie musiała walczyć Prokuratoria Generalna.

W sierpniu Cieszyński zrezygnował z posady w rządzie.

Koronawirus. Michał Dworczyk o Szpitalu Narodowym. Wkrótce pojawią się pierwsi pacjenci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dab49ar

Podziel się opinią

Share
dab49ar
dab49ar
Więcej tematów