Trwa ładowanie...
d3lt0du
d3lt0du
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Iran uwolnił amerykańskich marynarzy

• Dwie amerykańskie łodzie zatrzymano we wtorek wieczorem
• Naruszyły one wody terytorialne Iranu
• Na wolności jest już 10 marynarzy
• Amerykanie zostali przesłuchani
• O sprawie rozmawiali ministrowie spraw zagranicznych obu krajów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3lt0du

10 amerykańskich marynarzy, których łodzie patrolowe naruszyły wody terytorialne Iranu jest już wolnych. Informację o uwolnieniu - najpewniej wraz z łodziami - przekazała irańska Gwardia Rewolucyjna.

We wtorek wieczorem zatrzymano dwie amerykańskie łodzie patrolowe. Teheran twierdzi, że znajdowały się one na irańskich wodach terytorialnych.

Najpierw dziesięcioro Amerykanów przewieziono do aresztu na jednej z wysp, leżącej w pobliżu miejsca incydentu. Tam zostali przesłuchani.

O sprawie rozmawiali telefonicznie ministrowie spraw zagranicznych obu krajów. Teheran domaga się od Waszyngtonu przeprosin. Stany Zjednoczone twierdzą z kolei, że łodzie miały problemy mechaniczne i dlatego znalazły się na irańskich wodach terytorialnych.

W przeszłości irańska Gwardia Rewolucyjna zatrzymywała już łodzie i okręty, które znajdowały się na irańskich wodach w Zatoce Perskiej. W 2007 roku piętnastu brytyjskich marynarzy spędziło 13 dni w areszcie po tym, jak znaleźli się na wodach o które toczy się spór Iranu z Irakiem.

d3lt0du

Zobacz również: Arabia Saudyjska zrywa stosunki dyplomatyczne z Iranem

d3lt0du

Podziel się opinią

Share

d3lt0du

d3lt0du
Więcej tematów