Trwa ładowanie...
d1s9rv9
d1s9rv9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Imigranci dotarli do granic Austrii

Około dwóch tysięcy imigrantów przyjechało autobusami na granicę węgiersko-austriacką. Ich liczba w ciągu dnia ma się co najmniej podwoić - poinformowała w sobotę rano austriacka policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1s9rv9

- Naszym największym problemem jest to, że Węgrzy odmawiają wjazdu naszych autobusów na swoje terytorium i zabrania uchodźców - powiedział szef austriackiej policji w kraju związkowym Burgenland Hans Peter Doskozil.

- Proponowaliśmy im, że mogą dowieźć uchodźców bezpośrednio do pociągów, lub do schroniska po austriackiej stronie, lecz oni zatrzymują autobusy po węgierskiej stronie i wszyscy muszą wysiadać w deszczu - dodał.

d1s9rv9

Uchodźców zabierają dwa specjalne pociągi z miejscowości Nickelsdorf do Wiednia. W nocy rozpoczęła się operacja przewożenia autokarami ludzi koczujących w Budapeszcie oraz w pobliżu autostrady prowadzącej do Austrii. Docelowo imigranci mają trafić do Niemiec, Austria ma być krajem tranzytowym. Oba państwa zgodziły się wczoraj wieczorem przyjąć uciekinierów z ogarniętej wojną domową Syrii.

Węgierskie władze zorganizowały około stu autobusów do przewozu tych ludzi. Jak informowali wolontariusze obecni na miejscu, wiele osób nie chciało wsiadać do autokarów, bo bało się powtórki z czwartku. Wtedy pociąg który miał ich zawieźć do Austrii, wywiózł imigrantów do obozu dla uchodźców.

Minister spraw wewnętrznych Austrii, Johanna Mikl-Leitner oświadczyła, że najważniejsze jest zdrowie uchodźców i opieka nad nimi. Austriacki Czerwony Krzyż zapewnił, że jest przygotowany do otoczenia ludzi opieką. Thomas Horvath, rzecznik Czerwonego Krzyża w austriackim Burgenlandzie, graniczącym z Węgrami poinformował, że są dla nich przygotowane łóżka, namioty, żywność i ciepłe napoje, dostępna będzie także w razie potrzeby opieka medyczna.

d1s9rv9

Podziel się opinią

Share

d1s9rv9

d1s9rv9
Więcej tematów