II tura wyborów
Oni wygrali dogrywkę
Oni zwyciężyli w II turze - zdjęcia
Zakończyła się II tura wyborów samorządowych. Zobacz, kto zwyciężył w miastach wojewódzkich.
Kraków: Jacek Majchrowski
Rządzący Krakowem od dwóch kadencji Jacek Majchrowski zdobył 59,5% głosów i to on zwyciężył w walce o fotel włodarza miasta. Jego konkurent, wojewoda małopolski Stanisław Kracik (PO) uzyskał 39,75%.
Łódź: Hanna Zdanowska
Wyścig o fotel prezydenta Łodzi wygrała Hanna Zdanowska. Otrzymała 60,65% głosów. Jej konkurenta Dariusza Jońskiego (SLD) poparło 39,35% głosujących.
Lublin: Krzysztof Żuk
W Lublinie zwyciężył obecny wiceprezydent Krzysztof Żuk (PO) z wynikiem 54,65%. Pokonał Lecha Sprawkę (PiS), na którego zagłosowało 45,35% wyborców.
Ryszard Grobelny
Drugą turę w Poznaniu wygrał dotychczasowy prezydent Ryszard Grobelny. Będzie rządził miastem czwartą kadencję. W wyborach uzyskał 66,26% głosów. Drugi z kandydatów - Grzegorz Ganowicz z PO uzyskał 33,74% głosów.
Rafał Bruski
W Bydgoszczy zwyciężył obecny wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski (PO), na którego zagłosowało 59,17% wyborców. Dotychczasowy prezydent miasta Konstanty Dombrowicz (niezależny) uzyskał poparcie 40,83% wyborców.
Piotr Krzystek
W Szczecinie wybory wygrał ubiegający się o reelekcję Piotr Krzystek (niezależny), uzyskując 61,42% poparcia. Kandydat Platformy Obywatelskiej, poseł Arkadiusz Litwiński dostał 38,58% głosów.
Ryszard Zembaczyński
W wyborach prezydenta Opola wygrał kandydat PO Ryszard Zembaczyński, który uzyskał 51,3% głosów. Jego konkurent, kandydat SLD Tomasz Garbowski otrzymał 48,7% poparcia.
Piotr Grzymowicz
W Olsztynie wygrał starający się o reelekcję, niezależny kandydat Piotr Grzymowicz. Uzyskał on 53,28% głosów. Jego oponent, również kandydat niezależny - Czesław Małkowski otrzymał 46,72% głosów.