Trwa ładowanie...
d4hdz2h

Hiszpania: islamskie chusty dozwolone

Hiszpańskie władze oświatowe rozstrzygnęły spór o noszenie w szkołach islamskich chust na głowie i zezwoliły muzułmańskiej dziewczynce, by chodziła do szkoły w tradycyjnym hidżabie.

d4hdz2h
d4hdz2h

13-letniej córce imigrantów z Maroka powiedziano w zeszłym tygodniu, że nie może chodzić do szkoły w zachodniej części Madrytu w chuście na głowie, ponieważ kierowniczka tej placówki uznała, że hidżab jest przejawem dyskryminacji seksualnej. Jednak doradca madryckich władz oświatowych odrzucił decyzję kierowniczki szkoły Celii Duro.

Duro powiedziała, że nie może się sprzeciwiać decyzji swoich zwierzchników, ale wciąż uważa, że noszenie chusty nie wpływa dobrze na edukację ani na integrację.

Kwestia kulturowej integracji stała się ostatnio w Hiszpanii polem sporów, ponieważ w tym katolickim kraju populucja muzułmanów, głównie imigrantów z Maroka, szybko rośnie.

Temperaturę sporu zwiększył jeszcz minister edukacji Hiszpanii Pillar del Castillo, który w weekend w wywiadzie dla gazety "La Razon" powiedział, że dzieci imigrantów powinny się dostosować hiszpańskich zwyczajów. (aka)

d4hdz2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hdz2h
Więcej tematów