Trwa ładowanie...
d3wf8er

Harry Potter na stos

Harry Potter na stos. Do takiego wniosku doszedł Jack Brock, proboszcz parafii Alamogordo w Nowym Meksyku, ogłaszając, że w najbliższą niedzielę ma się odbyć palenie książek o młodym czarodzieju. Zdaniem wielebnego Brocka, książki te są obrazą Boga.

d3wf8er
d3wf8er

Proboszcz Alamogordo twierdzi, że książki o Potterze zachęcają młodych czytelników do poszukiwania dalszych informacji na temat czarownic, czarnoksiężników i czarów, co jest obrazą dla Boga. 74-letni kapłan jest też zdania, że książki te mogą zniszczyć życie wielu młodym ludziom.

Wielebny Brock wygłosił w Wigilię Bożego Narodzenia kazanie zatytułowane "Dzieciątko Jezus, czy Harry Potter". Określił w nim planowane palenie książek o Harry'm Potterze jako zachętę dla chrześcijan, by usuwali z domów wszystko to, co przeszkadza im w rozmowie z Panem Bogiem.

W pewnej liczbie parafii amerykańskich książki o Harry'm Potterze zostały uznane za zachętę do satanizmu. Autorka Jane Rowling stanowczo zaprzeczyła jakimkolwiek powiązaniom małego bohatera z kultem diabła. Powiedziała też, że spotkała się z tysiącami swoich czytelników, ale nikt z nich nie powiedział, że po przeczytaniu książki zamierza zostać czarodziejem, lub czarownicą. (ajg)

d3wf8er
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wf8er
Więcej tematów