Trwa ładowanie...
d3ukrga

Fundacja Opera - pod lupą

Minister kultury Andrzej Zieliński potwierdził w środę, że jego resort przekazał ministrowi sprawiedliwości Stanisławowi Iwanickiemu pismo z prośbą o pomoc w zbadaniu zarzutów wobec Fundacji Opera.

d3ukrga
d3ukrga

Informację tę podała w środowym wydaniu Rzeczpospolita. Według gazety, Fundacja Opera przekazała o 240 tys. złotych mniej dla Teatru Wielkiego Opery Narodowej, niż przeznaczyli na ten cel sponsorzy.

Dziennik pisze też, że dyrektor artystyczny Opery Jacek Kaspszyk otrzymywał honoraria o 20 tys. złotych większe, niż dopuszczał regulamin płac. Wśród zarzutów wobec fundacji wymienione są także zmniejszenie o 82,5 tys. złotych przychodów z wykorzystania powierzchni reklamowej wydawnictw teatru oraz rozrost Centrum Promocji, który kosztował teatr 285 tys. złotych.

Według urzędników ministerstwa kultury, lista zarzutów wobec fundacji jest dłuższa. Minister Zieliński nie chciał jednak wypowiadać się na temat szczegółów.

Dyrektor naczelny Teatru Wielkiego Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski zapewnił w środę, że zarządzanie finansami tej placówki odbywało się zgodnie z prawem.

d3ukrga

Jestem zdumiony w najwyższym stopniu takim postawieniem sprawy przez pana ministra - z którym zresztą nie miałem szansy rozmowy w ostatnim czasie - ponieważ tę sprawę uważałem za zakończoną. Były wnioski pokontrolne - po kontroli, która zakończyła się w końcu marca, na które odpowiedzieliśmy. Rozmawiałem z ministrem Ujazdowskim. Ani przez moment nie pojawiły się wątki kryminalne, które wskazywałyby na popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że dyrekcja Teatru Wielkiego działała zgodnie z prawem - powiedział Waldemar Dąbrowski.(aka)

d3ukrga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ukrga
Więcej tematów