Trwa ładowanie...
IAR

Francuska prasa o Zbigniewie H.

Francuska prasa centralna i regionalna poza faktami także komentuje sprawę straszliwej zbrodni, której sprawcą jest Polak. Zbigniew H. uprowadził, zgwałcił i zamordował 9-letnią Chloe. Stało się to w położonym na północy kraju mieście Calais, nad Kanałem La Manche.
Share
Zamordowana 9-letnia Chloe
Zamordowana 9-letnia ChloeŹródło: AFP, Fot: Philippe Huguen
d3s6lh7

Le Monde przypomina przestępczą drogę mordercy z Polski. To, że był on skazywany zarówno przez sądy w Warszawie jak i w Boulogne-sur-Mer na północy Francji. Ta zbrodnia wywołała falę polemik dotyczących funkcjonowania francuskiego wymiaru sprawiedliwości jak i kontroli na granicach, zniesionych w wyniku porozumienia z Schengen. Wprawdzie Zbigniewowi H. zabroniły władze francuskie wstępu na terytorium V Republiki, to jednak właśnie z powodu na zniesienie granic, było to niemożliwe do wyegzekwowania.

Dziennik podkreśla, że ten argument natychmiast podchwycił skrajnie prawicowy Front Narodowy, który grając na nastrojach związanych z bezpieczeństwem chce wyprowadzić Francję z Unii Europejskiej, wspólnej waluty euro i właśnie z Schengen.

Gazeta La Voix du Nord cytuje wyznaczonego z urzędu adwokata Zbigniewa H. Mecenas jest zdania, że oskarżony, który wprawdzie świetnie zna francuski, ale praktycznie nic nie mówi dopiero teraz zaczyna sobie zdawać sprawę z tego co zrobił.

d3s6lh7

Podziel się opinią

Share
d3s6lh7
d3s6lh7
Więcej tematów