WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
klub
+1
04-03-2004 (09:55)

Firak wrócił na łono (SLD)

Witold Firak jest ponownie członkiem klubu
SLD - zdecydowało prezydium klubu Sojuszu.
Wcześniej pozytywnie o prośbie Firaka o ponowne przyjęcie do klubu
wypowiedział się klub i Zarząd Krajowy SLD. Klub Sojuszu liczy
obecnie 192 posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Firak został wykluczony z klubu SLD w styczniu 2002 r. w związku z "niedyspozycją" w dniu, gdy miał być sprawozdawcą komisji w sprawie uchylenia immunitetu szefowi Samoobrony Andrzejowi Lepperowi. Jak się okazało, Firak był pod wpływem alkoholu.

24 stycznia 2002 r. Sejm miał rozpatrywać sprawę immunitetu Leppera, gdzie sprawozdawcą miał być Firak jako szef komisji regulaminowej i spraw poselskich. Nie doszło do tego, gdyż - jak poinformował prowadzący wówczas obrady wicemarszałek Tomasz Nałęcz - punkt ten został przełożony na następny dzień, z powodu choroby Firaka. Marszałek Sejmu Marek Borowski po rozmowie z Firakiem powiedział jeszcze tego samego dnia wieczorem, że odniósł wrażenie, iż poseł nadużył alkoholu.

25 stycznia 2002 r. prezydium klubu SLD wykluczyło Firaka z szeregów. W tym samym dniu poseł zrezygnował z pracy w komisji regulaminowej i z funkcji pełnionych w SLD. Oświadczył też, że "z pokorą i zrozumieniem" przyjął decyzję o wykluczeniu go z klubu Sojuszu i przeprosił swoich wyborców.

WP

Od tamtego momentu Firak był posłem niezrzeszonym. Poseł został też ukarany upomnieniem przez komisję regulaminową.

"Przez dwa lata obecności poza klubem poseł Firak dał dowód temu, że z powrotem może być członkiem naszego klubu" - powiedział w poniedziałek PAP sekretarz klubu SLD Wacław Martyniuk.

Polub WP Wiadomości
WP
WP