Trwa ładowanie...

Fałszywe leki przeciw grypie w internecie

Związek farmaceutów szwedzkich ostrzega przed fałszywymi preparatami przeciwko świńskiej grypie. Władze zauważyły, że ostatnio coraz więcej obywateli kupuje leki przeciwko grypie w aptekach internetowych - czytamy w serwisie dn.se.

Fałszywe leki przeciw grypie w internecieŹródło: AP, fot: Charlie Neibergal
dd5s4fd
dd5s4fd

Związek farmaceutów szwedzkich zaobserwował, że wiele aptek internetowych sprzedaje preparaty "tamiflu" i "relenza" na wypadek nadejścia epidemii świńskiej grypy do Szwecji.

- W związku z naszymi obserwacjami chcemy ostrzec, że te preparaty mogą być nieodpowiednie, mówi Ursula Forner, dyrektor do spraw komunikacji związku farmaceutów szwedzkich. Jednym z zadań tego związku jest śledzenie nielegalnej sprzedaży leków przez internet.

- W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy wzrost aktywności internetowych aptek, a także zwiększenie popytu na wyżej wymienione preparaty, mówi Ursula Forner. Podkreśla też, że zarówno "tamiflu" jak i "relenza" są lekami dostępnymi tylko i wyłącznie na receptę.

- Preparaty kupione przez Internet mogą być niebezpieczne, gdyż albo mogą zawierać podwojone dawki substancji leczniczych, bądź tez mogą być w ogóle nieskuteczne. Związek farmaceutów szwedzkich rekomenduje, by leki kupować tylko i wyłącznie za pośrednictwem spółki Apoteket AB.

Ewelina Groczuk

dd5s4fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd5s4fd
Więcej tematów