Trwa ładowanie...
d4bgf33
d4bgf33

Ewa Kopacz: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że we wtorek rząd ogłosi program dla Śląska. - Cel ma być jeden: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski - mówiła dziennikarzom przed wyjazdem do Katowic, gdzie we wtorek odbędzie się wyjazdowe posiedzeniu rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bgf33

- Wybieramy się na Śląsk. Od rana są tam moi ministrowie - podkreśliła Kopacz na briefingu na Dworcu Centralnym przed wyjazdem pociągiem do Katowic. Zapowiedziała, że spotka się z nimi wieczorem i wysłucha sprawozdań szefów resortów z ich spotkań na Śląsku.

We wtorek w Katowicach odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów. - Będziemy na Śląsku ogłaszać duży program dla Śląska, który był przygotowywany od kilku miesięcy - powiedziała premier.

d4bgf33

Przypomniała, że jednym z punktów porozumienia ze związkami zawodowymi było ogłoszenie specjalnego planu dla Śląska.

- Cel ma być jeden: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski. To serce ma bić i jednocześnie promieniować na całą Polskę. Te szanse, które dajemy tym programem, spowodują, że to właśnie na Śląsku te wszystkie przemysłowe rzeczy będą, szczególnie przemysł ciężki i przemysł (...) wydobywczy związany z kopalniami - podkreśliła.

d4bgf33

Podziel się opinią

Share
d4bgf33
d4bgf33
Więcej tematów