Trwa ładowanie...
d1syzxj

Elektroniczne giełdy Oracle

d1syzxj
d1syzxj

Oracle Polska zaprezentował internetowy system wymiany gospodarczej o nazwie Oracle Exchange. Jest to system wymiany usług pomiędzy firmami typu B2B (business-to-business) dokonywanych za pośrednictwem Internetu. System ten stanowi platformę bezpośrednich kontaktów dla firm ze wszystkich sektorów oraz jest fundamentem elektronicznej sieci łańcucha dostaw. Może być zastosowany w przedsiębiorstwach różnych branż – w szczególności przydatny jest w firmach przemysłowych, które swój produkt składają z wielu elementów, a także w dużych przedsiębiorstwach handlowych, mającym wielu dostawców.
Firma Oracle tworzy światową sieć giełd, w których wszystkie firmy niezależnie od wielkości czy lokalizacji mogłyby uczestniczyć. Michael Klemen z Oracle Austria – podczas prezentacji systemu w Warszawie – wskazał na trzy szczeble składające się na model.
Giełdy branżowe – obsługujące całe branże wraz z ich łańcuchami dostaw. Niezależne firmy z tej samej branży we współpracy z firmą Oracle tworzą giełdy; tym sposobem powstały już cztery giełdy branżowe: motoryzacyjna (Auto-Xchange), handlowa (GlobalNetXchange), detaliczna (RetailsMarketXchange), leśnicza (FP-Xchange). Od 24 lipca działa kolejna – lotnicza * (AeroXchange). W planie jest uruchomienie dwóch następnych.
Drugi aspekt modelu prowadzenia działalności dla giełd światowych przez Oracle to portal
OracleExchange.com. Oracle tworzy największy na świecie rynek poziomy, aby umożliwić firmom na całym świecie dostęp do światowej bazy nabywców i dostawców. Dzięki pakietowi *
e-Business Suite, OracleExchange.com pozwala firmom korzystać z internetowych procedur działalności takich jak aukcje, odwrotne aukcje oraz elektroniczne katalogi w celu dotarcia do rynku światowego, kupowania towarów i usług, sprzedaży produktów i usług na całym świecie oraz pozbywania się nadwyżki towarów i urządzeń. Na giełdzie OracleExchange.com nie trzeba płacić opłaty licencyjnej, ani podpisywać umowy.
Trzeci model – giełdy markowe Oracle umożliwiają firmom tworzenie swoich własnych giełd i oferowanie w nich uczestnictwa dla partnerów handlowych. Oracle oferuje szybkie założenie giełdy (od 30 do 60 dni) łącznie z usługą dzierżawy aplikacji na serwerze sieciowym, pomocy technicznej i konserwacji dla firm bez dużych zasobów informatycznych.
Oferta firmy Oracle skierowana jest do firm, które nie boją się podjąć wyzwania aby zaistnieć na rynku ogólnoświatowym. Dla polskich firm jest to również ogromna szansa wykorzystania dobrodziejstw jakie płyną z użytkowania Internetu. Nie chodzi tylko o pieniądze – ważne jest tworzenie społeczności, zaakcentowanie swojej obecności na rynkach, wykorzystanie szansy. Kilka dużych, krajowych przedsiębiorstw, szczególnie z branży metalowej już przymierza się do tworzenia własnych branżowych giełd internetowych. (kid)

d1syzxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1syzxj
Więcej tematów