Trwa ładowanie...
d2idi0w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksplozje bomb w Turcji

• Do eksplozji bomby doszło w zamieszkiwanej głównie przez Kurdów prowincji Diyarbakir na południowym wschodzie Turcji
• Cztery osoby zginęły, a 17 zostało rannych
• W okolicy lotniska wojskowego w Stambule także doszło miał miejsce wybuch
• W wyniku eksplozji rannych zostało siedem osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do wybuchu doszło ok. 25 km od miasta Diyarbakir
Do wybuchu doszło ok. 25 km od miasta Diyarbakir (PAP/EPA, Fot: STR)
d2idi0w

Według informacji przekazanych przez ministerstwo spraw wewnętrznych Turcji cztery ofiary śmiertelne to bojownicy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem.

Jak poinformował resort, członkowie PKK zginęli w momencie umieszczania w niewielkiej ciężarówce ładunku wybuchowego, który eksplodował. Do wybuchu doszło o godzinie 22.30 w odległości około 25 km od miasta Diyarbakir, stolicy prowincji o tej samej nazwie.

Również w czwartek w wyniku eksplozji samochodu-pułapki w okolicy lotniska wojskowego w Stambule rannych zostało siedem osób.

d2idi0w

Turcją wstrząsnęła w tym roku seria zamachów bombowych, w tym dwa ataki samobójcze w dzielnicach Stambułu popularnych wśród turystów, o które obwiniono Państwo Islamskie (IS), oraz dwie eksplozje samochodów pułapek w stolicy, Ankarze, do których przyznało się ugrupowanie kurdyjskie Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK), powiązane z PKK. (PAP)

mmi/

d2idi0w

Podziel się opinią

Share

d2idi0w

d2idi0w
Więcej tematów