Trwa ładowanie...
dv8bnen

Ekologiczny Hewlett-Packard

Hewlett-Packard Polska inauguruje Program Ekologiczny: "W Harmonii z Przyrodą". Celem przedsięwzięcia jest wspieranie ochrony środowiska naturalnego Polski, poprzez działania służące edukacji ekologicznej, pogłębieniu świadomości ekologicznej i kształtowaniu pozytywnych postaw społecznych. Honorowy Patronat nad Programem objęło Europejskie Centrum Ekologiczne LOP, a patronat medialny sprawuje m.in. Wirtualna Polska.

dv8bnen
dv8bnen

Program "W Harmonii z Przyrodą" składa się z kilku prowadzonych równocześnie akcji: Konkursu Ekologicznego, Programu Odbioru i Recyklingu Wkładów HP oraz Konkursu HP dla Dziennikarzy na najlepszy materiał publicystyczny poświęcony zagadnieniom ekologicznym w Polsce. Taka struktura programu daje szansę na aktywne uczestnictwo wielu grup odbiorców, a przez to na pełną i rzeczywistą realizację jego zamierzeń.

Konkurs Ekologiczny HP odbywa się już po raz drugi. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych inicjatyw i pomysłów służących zmniejszeniu zanieczyszczenia środowiska oraz związanych z ochroną fauny i flory w Polsce. W bieżącej edycji szczególnie preferowane są projekty dotyczące zagospodarowania i recyklingu odpadów, a także czystości wody i powietrza. W Konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe i koła naukowe oraz uczestnicy indywidualni, rekomendowani przez organizacje społeczne.

Do oceny projektów zaproszeni zostali eksperci w dziedzinie ekologii, przedstawiciele instytucji pro-unijnych i rządowych oraz dziennikarze. Spośród nadesłanych propozycji Jury wybierze trzy, które zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi, w postaci dofinansowania przez Hewlett-Packard realizacji projektu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 grudnia 2001 roku. Rozstrzygnięcie Konkursu i uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi do końca lutego 2002 roku.

Od 1999 roku HP prowadzi w Polsce Programu Odbioru i Recyklingu Wkładów HP. Celem programu jest umożliwienie użytkownikom drukarek laserowych HP przekazywania zużytych tonerów do recyklingu. Jest to pierwsza, i jedyna taka akcja w Polsce. Dzięki niej, z zebranych tonerów do odzysku trafia aż 95 procent materiałów. Z przetworzonych surowców wtórnych można wytwarzać np. kołpaki do samochodów. Pozostałe 5 procent utylizowane jest w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego.

dv8bnen

Do tej pory w sumie przetworzono już 2,5 tony wszystkich materiałów, w tym: 1 425 kg plastiku, 1 162 kg metali, 120 kg drobin toneru oraz 357 kg makulatury.

HP zapewnia bezpłatny odbiór oryginalnych tonerów na terenie całej Polski i ich przetworzenie. W zależności od ilości, HP oferuje dwa sposoby przekazania pustych wkładów: do 5 sztuk wkłady można przesyłać Pocztą Polską na koszt odbiorcy, w przypadku ilości większej HP proponuje i organizuje odbiór pustych wkładów na miejscu. Firma może jednorazowo przekazać większą ilość zużytych tonerów lub mogą one być umieszczane w specjalnych ekologicznych pojemnikach, ustawionych w biurach i regularnie opróżnianych przez HP.

Polscy użytkownicy drukarek laserowych HP mogą dodatkowo wziąć udział w rankingu "Honorowy Oddawca Tonerów". Wyniki rankingu będą zamieszczane regularnie na witrynie internetowej HP, a także zostaną opublikowane w mediach.

Hewlett-Packard ogłosił także Konkurs dla Dziennikarzy na najlepszy materiał publicystyczny poświęcony zagadnieniom ekologicznym w Polsce. Konkurs organizowany jest we współpracy z Klubem Publicystów Ochrony Środowiska EKOS działającym przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Pierwsza edycja Konkursu zostanie przeprowadzona jeszcze w bieżącym roku. (eRPe)

dv8bnen

Informacje, regulamin Konkursu i formularze zgłoszeniowe dostępne są w Biurze Prasowym Programu Ekologicznego HP:
PRIMUM Public Relations
ul. Śniadeckich 10
00-656 Warszawa
tel.: (0-22) 696 27 50, fax: (0-22) 696 27 60
e-mail: primum@primum.pl
oraz na stronach: http://www.hp.com.pl i http://www.hpsupplies.com.pl
Wszyscy zainteresowani programem, zarówno instytucje, jak i osoby indywidualne, mogą uzyskać więcej informacji także pod numerem Infolinii HP: 0 801 607 607

dv8bnen
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv8bnen
Więcej tematów