Trwa ładowanie...
d43enfu

Egipt: cała prawda o mniszym seksie

Kilka tysięcy Koptów - chrześcijan żyjących w Egipcie - protestowało w niedzielę w Kairze przeciw artykułowi w lokalnej prasie, który opisywał szczegółowo życie seksualne mnicha koptyjskiego.

d43enfu

W ubiegłym tygodniu niezależny dziennik al-Nabaa opublikował zdjęcia wykonane z filmu wideo. Według gazety, widać na nich było mnicha koptyjskiego, który uprawia seks w klasztorze na południu kraju.

Policja zarekwirowała nakład gazety twierdząc, że opublikowane zdjęcia stanowią naruszenie moralności. Nie ujawniono tożsamości oskarżanego mnicha, jednak władze wezwały go na przesłuchanie. Inny dziennik, al-Gumhurija doniósł, że duchowny za pomocą seksu uzdrawiał kobiety. Za swoje usługi brał od nich pieniądze.

To właśnie przeciwko tym publikacjom od 2 do 4 tys. Koptów protestowało w niedzielę wokół kościołów w Kairze. Żądali ujawnienia prawdy w opisywanej sprawie. Władze podały, że protest przebiegł spokojnie. Jednak agencja Reuters - powołując się na świadków - poinformowała, że w zamieszkach poważne rany odniosło 5 osób.(kar)

d43enfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43enfu
Więcej tematów