Trwa ładowanie...
internet

E-dziennik czy e-bubel?

Już w ponad 1,5 tys. placówek szkolnych rodzice mogą sprawdzać oceny i nieobecności dziecka w internecie. Zdaniem Generalnego Inspektora Danych Osobowych w wielu szkołach dane uczniów nie są odpowiednio chronione - informuje "Metro".

Share
E-dziennik czy e-bubel?
Źródło: AFP
d18b5du

W szkołach, w których działa system dziennika, po wprowadzeniu logina i hasła rodzic może zobaczyć oceny, sprawdzić nieobecności, odczytać dodatkowe informacje od nauczyciela czy skontaktować się z nim mailowo. Wg firm dostarczających szkołom odpowiednie oprogramowanie, 1,5-1,7 tys. placówek zdecydowały się na e-dzienniki.

Jednak przeprowadzona w tym roku kontrola Generalnego Inspektora Danych Osobowych wykazała uchybienia w jednej z firm oferujących 100 szkołom system do prowadzenia e-dziennika. Okazało się, że nie zawarły one z tą firmą pisemnych umów dotyczących powierzenia jej przetwarzania danych osobowych, a zobowiązuje do tego prawo.

Po kontroli GIODO, kuratorzy oświaty w listach do dyrektorów szkół przypomnieli, że prywatna firma nie może dowolnie zarządzać informacjami, które przekazuje jej szkoła czy samodzielnie udostępniać rodzicom loginy i hasła.

d18b5du

Podziel się opinią

Share
d18b5du
d18b5du
Więcej tematów