Trwa ładowanie...
ddfl7qo
uczelnia

Dyplomy bez wartości


Trzy uczelnie z Łodzi nielegalnie kształcą studentów w wydziałach zamiejscowych. Prawo łamią i prywatne szkoły, i państwowy Uniwersytet Łódzki - alarmuje "Rzeczpospolita".

Share
ddfl7qo

Dziennik informuje, że chodzi o dwie prywatne: Wyższa Szkoła Kupiecka oraz Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, a także Uniwersytet Łódzki. Kuszą studentów możliwością zdobycia dyplomu magistra bez przyjeżdżania do Łodzi.

Mechanizm działania jest prosty: szkoły w swoich wydziałach zamiejscowych oficjalnie kształcą studentów na studiach licencjackich. W rzeczywistości prowadzą też naukę na uzupełniających studiach magisterskich, chociaż nie mają do tego uprawnień.

A o uprawnienia nie jest łatwo, bo żeby szkolić przyszłych magistrów uczelnia między innymi musi mieć odpowiednią kadrę - co najmniej ośmiu samodzielnych pracowników naukowych - i akademicką bibliotekę. Jeżeli uczelnia prowadzi studia magisterskie w wydziale zamiejscowym, mimo że nie posiada uprawnień, jest to oszustwo i nie ma prawa wydawać dyplomów - powiedział dziennikowi wiceminister edukacji. Stefan Jurga zapowiedział kontrole uczelni. (IAR)

ddfl7qo

Podziel się opinią

Share
ddfl7qo
ddfl7qo
Więcej tematów