Trwa ładowanie...
dx2tgo4

Duży sukces PiS. Najnowszy sondaż

Gdyby wybory odbyły się w drugiej połowie sierpnia, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator. Na tyle, że partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyłaby samodzielną większość w Sejmie.
Share
Z sondażu wynika, że PiS mogłoby liczyć na 243 miejsca w Sejmie
Z sondażu wynika, że PiS mogłoby liczyć na 243 miejsca w SejmieŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
dx2tgo4

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie DoRzeczy.pl. I tak, PiS może liczyć na poparcie rzędu 44,2 proc. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 24,8 proc. Trzeci jest Sojusz Lewicy Demokratycznej (8,9 proc.). Do Sejmu wchodzą jeszcze Kukiz'15 (7,1 proc.) i PSL (6,6 proc.).

Poza parlamentem znalazłyby się m.in.: Nowoczesna (3,4 proc.), partia Razem (2,8 proc.) i Wolność (1,5 proc.).

Co, gdy przełożymy wyniki na mandaty? PiS mogłoby liczyć na 243 miejsca w Sejmie, Platforma - na 137, SLD - 36, Kukiz'15 - 23, a PSL - 20. Jeden mandat przypadłby przedstawicielowi mniejszości niemieckiej.

   dorzeczy.pl
Źródło: dorzeczy.pl

Sondaż został przeprowadzony w dniach 22-23 sierpnia 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię.

dx2tgo4

PiS znów mocny

Przypomnijmy, łaskawy dla opozycji nie jest również inny, opublikowany w piątek sondaż CBOS. Gdy połączymy głosy oddane na PO i Nowoczesną, uzyskamy ledwie połowę tego, co w najbliższych wyborach zgarnia PiS (44 proc.). PO może liczyć na 19 proc. głosów, Kukiz'15 - tylko na 7 proc. Do Sejmu weszłoby jeszcze PSL, które wskazało 5 proc. badanych.

Poniżej progu wyborczego znalazły się SLD (4 proc.) i Nowoczesna. Przekonała zaledwie 3 proc. badanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dx2tgo4

Zobacz także: Trzaskowski komentuje niepokojący sondaż. I odpowiada Terleckiemu

dx2tgo4

Podziel się opinią

Share
dx2tgo4
dx2tgo4
Więcej tematów