Trwa ładowanie...
d1sza6x

Demoskop: spadek poparcia dla SLD

Marcowy pomiar preferencji wyborczych przeprowadzony przez Ipsos-Demoskop pokazuje zdecydowany spadek poparcia dla koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Unią Pracy. Po raz pierwszy od dłuższego czasu pięcioprocentowy próg wyborczy osiągnęła Unia Wolności.

Share
d1sza6x

W porównaniu z badaniem lutowym, poparcie dla SLD-UP spadło o 10 punktów procentowych i wynosi obecnie 31%. Spadek poparcia dla SLD-UP zbiegł się ze znacznym pogorszeniem notowań premiera i rządu, których działalność negatywnie ocenia coraz więcej Polaków.

Drugie miejsce w wyborczym rankingu zajmują Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość, na które swój głos oddałoby w marcu po 9% potencjalnych wyborców. Dla PO jest to minimalny spadek poparcia (w lutym 10%), dla PiS - trzypunktowy wzrost.

Ośmioprocentowym poparciem cieszy się obecnie Samoobrona, która w porównaniu z badaniem lutowym odzyskała 3 punkty procentowe. Na Ligę Polskich Rodzin głosowałoby w marcu 7% dorosłych i zdecydowanych wziąć udział w wyborach Polaków, zaś na Polskie stronnictwo Ludowe - 6%.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu pięcioprocentowy próg wyborczy osiągnęła Unia Wolności.(ck)

d1sza6x

Podziel się opinią

Share
d1sza6x
d1sza6x
Więcej tematów