Trwa ładowanie...
d85cmjg
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dary serca dla prezydenta

Polacy nie kryją radości z wyniku wyborów, ale też olbrzymich nadziei, jakie pokładają w prezydenturze Andrzeja Dudy. Ich wyrazem są listy i dary, które przychodzą do stołecznej siedziby prezydenta elekta - pisze "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dary serca dla prezydenta
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d85cmjg

- Dostaję mnóstwo miłych prezentów. Bardzo mnie wzruszają te dary serca, przyjmuję je z szacunkiem. Znajdą one na pewno odpowiednie miejsce w mojej kancelarii - mówi Duda, który w pałacyku przy Foksal pokazał "NDz" część tych prezentów.

Nie kryjąc emocji, Duda prezentuje tableau - pamiątkowe zdjęcie swojej klasy z II LO im. Jana Sobieskiego w Krakowie, ofiarowane przez przyjaciół ze szkolnych lat - relacjonuje dziennik.

Prezydent pokazuje też okazały album o Legionach Polskich Józefa Piłsudskiego, opracowany m.in. przez Jana Józefa Kasprzyka na stulecie czynu legionowego. - To dla mnie szczególne cenne dzieło. Legiony są mi bliskie, należałem do drużyny harcerskiej imienia Legionistów 1914 roku - wskazuje Duda.

d85cmjg

Wśród licznych darów jest także m.in. Biblia z komentarzami Jana Pawła II, zegar od "Solidarności" PŻM czy ryngraf od gen. Adama Joksa, dowódcy 6. Brygady Powietrznodesantowej im. gen. Sosabowskiego, wręczony w imieniu jednostek wojskowych Garnizonu Kraków.

Zobacz również: Andrzej Duda: jeśli nie złożę tych projektów w pierwszym roku urzędowania, ustąpię

d85cmjg

Podziel się opinią

Share

d85cmjg

d85cmjg
Więcej tematów