WAŻNE
TERAZ

Polscy obywatele zatrzymani. Sikorski wzywa Izrael

Danuta Waniek nominowana do KRRiT

Danuta Waniek
Danuta Waniek, rzeczniczka klubu parlamentarnego
SLD, otrzymała we wtorek od Aleksandra Kwaśniewskiego nominację do
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zastąpi w niej Marka Jurka, powołanego do KRRiT na 6-letnią kadencję przez ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsę.

Według prezydenta, Waniek jest świetną kandydaturą do Rady, ponieważ z wykształcenia jest prawnikiem, ma wieloletnie doświadczenie parlamentarne, była członkinią Komisji Kultury i Środków Przekazu, a kontakty z mediami należały też do jej obowiązków w okresie kierowania kancelarią Kwaśniewskiego.

Waniek powiedziała dziennikarzom, że nie wie jeszcze, jaką tematyką będzie zajmowała się w KRRiT. Pytana, czy poradzi sobie jako jedyna kobieta w Radzie, przypomniała, że pracowała w kierownictwie MON, gdzie było o wiele więcej mężczyzn.

Danuta Waniek urodziła się w 1946 roku we Włocławku. Jest doktorem nauk prawnych. Od roku 1967 do 1990 należała do PZPR. W 1995 roku pełniła funkcję szefa sztabu wyborczego Aleksandra Kwaśniewskiego w kampanii prezydenckiej. W latach 1994-1995 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, a od 1995 do 1997 roku była szefową Kancelarii Prezydenta RP. W ławach poselskich zasiada od I kadencji Sejmu. (and)

Wybrane dla Ciebie