Trwa ładowanie...

Dalajlama za dialogiem z IS

• Dalajlama: religia nie może być usprawiedliwieniem dla zabijania
• W ocenie przywódcy, dialog z dżihadystami "jest jedyną drogą"
• Dalajlama nie rozwinął myśli, jak miałby być prowadzony
• Dodał, że islam nie może być utożsamiany z terroryzmem

Share
Dalajlama za dialogiem z IS
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Giza
d3eoahf

W celu zakończenia przelewu krwi w Syrii i Iraku, duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV opowiedział się za dialogiem z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Zaznaczył przy tym, że religia nigdy nie może być usprawiedliwieniem dla zabijania.

Podczas wystąpienia w Paryżu dalajlama podkreślił, że dialog "jest jedyną drogą", ale nie rozwinął myśli, jak miałby być prowadzony. Dodał, że islam nie może być utożsamiany z terroryzmem.

d3eoahf

- Prawdziwy wyznawca islamu musi szanować życie innych ludzi - powiedział, dodając, że ktoś, kto zabija w imię islamu albo buddyzmu, "nie jest już muzułmaninem albo buddystą".

Dalajlama, który musiał uciekać z Tybetu przed Chińczykami i żyje na wygnaniu w Indiach, wezwał europejskie kraje do przyjęcia uchodźców uciekających przed wojną w Syrii, zaznaczając, że państwa powinny działać na rzecz zakończenia wojny, by uchodźcy mogli wrócić do domów.

Podczas trwającej tydzień wizyty we Francji dalajlama nie spotka się z prezydentem Francois Hollande'em. Wyraził takie życzenie, ale Pałac Elizejski poinformował, że spotkanie nie jest rozważane.

d3eoahf

Podziel się opinią

Share
d3eoahf
d3eoahf
Więcej tematów