Trwa ładowanie...
d3opfw5

Czy arcybiskup może mieć żonę?

Zagrożony ekskomuniką arcybiskup Emmanuel Milingo, który w maju złamał obowiązujący celibat i zawarł niekanoniczny ślub, przybył w poniedziałek wieczorem do rezydencji papieża Jana Pawła II prosząc o spotkanie.

d3opfw5
d3opfw5

Media nie podały, czy w Castel Gandolfo istotnie doszło do audiencji u Ojca Świętego, albo któregokolwiek z dostojników watykańskich. Według włoskiej agencji ANSA Milingo spędził w rezydencji około 30 minut, w czasie gdy przebywał tam także sam papież.

Afrykański arcybiskup chciał przedstawić Janowi Pawłowi II powody, dla których 27 maja pojął w obrządku sekty Moona za żonę panią Marię Sung. Chciał też prosić o zwolnienie z celibatu. Watykan daje Milingo czas do 20 sierpnia na powrót do życia w celibacie i zerwanie z sektą Moona.

W przeciwnym wypadku grozi mu ekskomunika, czyli wyłączenie ze wspólnoty wiernych. Warunki, jakie hierarsze postawiła czuwająca nad prawowiernością katolików Kongregacja Doktryny Wiary to: odejście od pani Sung, przecięcie wszystkich powiązań z sektą Moona, ogłoszenie publicznie wierności doktrynie Kościoła i zasadzie celibatu oraz zamanifestowanie posłuszeństwa papieżowi w sposób wyraźny i jednoznaczny. (and)

d3opfw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3opfw5
Więcej tematów