Trwa ładowanie...
d1t2pj7

Czołgi na Heathrow

Żołnierzy i lekkie czołgi rozmieszczono we wtorek na lotnisku Heathrow pod Londynem, aby zwiększyć bezpieczeństwo po ostrzeżeniach policji, iż terroryści z al-Qaedy mogą szykować jakiś atak.

d1t2pj7

Policja oświadczyła, że terroryści z al-Qaedy mogą podjąć próbę dokonania zamachu pod koniec obchodzonego w tym tygodniu muzułmańskiego święta ofiary Id al-Adha. W Arabii Saudyjskiej uroczystości z nim związane odbywały się we wtorek, ale większość społeczności muzułmańskich świętuje Id al-Adha przez kilka dni.

Ministerstwo Obrony podało, że do akcji - nie wiadomo czy tylko na Heathrow - skierowano około 450 żołnierzy, między innymi gwardzistów z pułku strzegącego pałacu Buckingham, rezydencji królowej Elżbiety II. Razem z żołnierzami wysłano lekkie czołgi Scimitar.

Wielka Brytania jest głównym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w konfrontacji z Irakiem. Ostrzeżenia przed groźbą ataku na Heathrow, najważniejsze lotnisko brytyjskie, nastąpiły cztery dni po podniesieniu w USA stanu pogotowia antyterrorystycznego z poziomu żółtego do pomarańczowego, tylko o jeden stopień poniżej maksymalnego.

Szejk Omar Bakri Mohammed, przywódca radykalnego ugrupowania islamskiego Muhadżirun ostrzegł we wtorek w wywiadzie dla BBC przed odwiedzaniem gmachów rządowych i instytucji finansowych, mówiąc, że zwolennicy al-Qaedy w Wielkiej Brytanii mogą próbować samobójczych zamachów.(ck)

d1t2pj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t2pj7
Więcej tematów