Trwa ładowanie...

Cyberatak na brytyjski parlament

W piątkowy wieczór doszło do cybernetycznego ataku na brytyjski parlament. Jego członkowie poinformowali o włamaniach na ich skrzynki e-mailowe.

Share
Cyberatak na brytyjski parlamentŹródło: Pixabay.com, fot: skeeze
dcvzzt6

Później donoszono o trudnościach w dostępnie do skrzynek poczty elektronicznej brytyjskich parlamentarzystów.

Atak potwierdzili brytyjscy deputowani. Chris Rennard z Liberalnych Demokratów, par zasiadający w Izbie Lordów prosił na Twitterze o wysyłanie "pilnych wiadomości" na swoją skrzynkę. Chciał w ten sposób sprawdzić, czy ona działa.

Swego oburzenia internetowym atakiem nie krył także Henry Smith z Partii Konserwatywnej. "Przepraszam, ale dziś nie mamy dostępu do skrzynek mailowy w wyniku cyberataku ze strony Kim Dzong Una, (Władimira - red.) Putina, czy jakiegoś dzieciaka (schowanego - red.) w piwnicy swojej mamy..." - pisał w mediach społecznościowych.

Rzecznik prasowy Izby Gmin przekazała, że problemy z dostępem do poczty nie wynikały z samego ataku, ale "stanowiły część kroków podejmowany w celu rozwiązania problemu". Przekazała, że "odkryto nieautoryzowane próby dostępu do kont parlamentarnych użytkowników".

dcvzzt6

Rzeczniczka dodała, że władze parlamentu współpracują z Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (National Cyber Security Center). - Kontynuujemy dochodzenie w sprawie tego incydentu i podejmujemy dalsze kroki w celu zabezpieczenia sieci - stwierdziła.

- Posiadamy systemy mające na celu ochronę kont użytkowników i personelu - zapewniła. Zaznaczyła, że parlament zdecydował się na wyłączenie zdalnego dostępu do sieci.

Źródło: BBC News

dcvzzt6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcvzzt6
dcvzzt6
Więcej tematów