Trwa ładowanie...
d2zhnb4
kampania

Cimoszewicz pisze Braillem

Sztab kandydata na prezydenta Włodzimierza Cimoszewicza przygotował ulotki wyborcze przeznaczone specjalnie dla niewidomych, napisane w języku Braille'a. Trafią one do Polskiego Związku Niewidomych.
Share
d2zhnb4

Szefowa sztabu Cimoszewicza Katarzyna Piekarska powiedziała, że w ulotkach zawarte jest przesłanie Cimoszewicza do wyborców, w którym wyjaśnia, jak rozumie słowa konstytucyjnej prezydenckiej przysięgi oraz "jak rozumie swoje powinności wobec narodu i państwa".

Włodzimierz Cimoszewicz szczególną wagę przywiązuje do praw i wolności obywatelskich, wśród których poczesne miejsce zajmuje prawo obywateli do równego traktowania, a tym samym do równego dostępu do wszelkich instytucji i form życia publicznego, w tym do informacji - zaznaczyła Piekarska. Dlatego, jak dodała, aby ułatwić niewidomym zapoznanie się z przesłaniem Cimoszewicza opracowano ulotkę w języku Braille'a.

Sztab planuje wysłanie takich ulotek również do innych podmiotów działających w środowisku ociemniałych. Ponadto planuje też dotarcie do innych grup niepełnosprawnych.

d2zhnb4

Podziel się opinią

Share
d2zhnb4
d2zhnb4
Więcej tematów