Trwa ładowanie...
d1kezbe
d1kezbe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kampania

Cimoszewicz pisze Braillem

Sztab kandydata na prezydenta Włodzimierza
Cimoszewicza przygotował ulotki wyborcze przeznaczone specjalnie
dla niewidomych, napisane w języku Braille'a. Trafią one do
Polskiego Związku Niewidomych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1kezbe

Szefowa sztabu Cimoszewicza Katarzyna Piekarska powiedziała, że w ulotkach zawarte jest przesłanie Cimoszewicza do wyborców, w którym wyjaśnia, jak rozumie słowa konstytucyjnej prezydenckiej przysięgi oraz "jak rozumie swoje powinności wobec narodu i państwa".

Włodzimierz Cimoszewicz szczególną wagę przywiązuje do praw i wolności obywatelskich, wśród których poczesne miejsce zajmuje prawo obywateli do równego traktowania, a tym samym do równego dostępu do wszelkich instytucji i form życia publicznego, w tym do informacji - zaznaczyła Piekarska. Dlatego, jak dodała, aby ułatwić niewidomym zapoznanie się z przesłaniem Cimoszewicza opracowano ulotkę w języku Braille'a.

Sztab planuje wysłanie takich ulotek również do innych podmiotów działających w środowisku ociemniałych. Ponadto planuje też dotarcie do innych grup niepełnosprawnych.

d1kezbe

Podziel się opinią

Share

d1kezbe

d1kezbe
Więcej tematów