Trwa ładowanie...
d2ftb4s

Chlebowski: ustawa reprywatyzacyjna w maju

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski powiedział, że zapowiadana przez premiera reprywatyzacja najpewniej będzie dotyczyła majątków odebranych w latach 1944-1962. Gość "Sygnałów Dnia" Programu Pierwszego Polskiego Radia dodał, że prace nad ustawą reprywatyzacyjną prowadzone w kancelarii premiera zmierzają ku końcowi i mogą zostać zakończone jeszcze w maju.

Share
d2ftb4s

Zdaniem polityka PO, reprywatyzacja może kosztować skarb państwa kilkadziesiąt miliardów złotych. Nie wykluczył, że w ramach reprywatyzacji, będzie zwracane mienie, a nie tylko przekazywana gotówka.

Zbigniew Chlebowski powiedział, że "nie sądzi" aby organizacje żydowskie otrzymały w projekcie ustawy reprywatyzacyjnej prawo do przejęcia mienia obywateli polskich wyznania żydowskiego, zmarłych podczas wojny bez pozostawienia potomków.

Gość "Sygnałów Dnia" dodał, że rozwiązanie kwestii reprywatyzacyjnej poprzez przekazanie osobom uprawnionym określonego procentu wartości mienia zabranego im przez władze komunistyczne, ma uchronić skarb państwa przez znacznie wyższymi roszczeniami. Przypomniał, że obecnie sądy orzekając o nielegalności nacjonalizacji majątku, zwracają jego byłym właścicielom 100% jego wartości.

d2ftb4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ftb4s
Więcej tematów