Trwa ładowanie...

"Całe nasze życie jest Adwentem"

Jak podkreślają liście do wiernych arcybiskupi warszawscy Kazimierz Nycz i Henryk Hoser, całe nasze ziemskie życie jest adwentem, czyli oczekiwaniem na pełnię życia z Bogiem. Hierarchowie zwracają uwagę, że rozpoczynający się Adwent jest okazją do przypomnienia sobie o potrzebie wrażliwości na obecność Chrystusa, codziennie przychodzącego do nas w bliźnich, a szczególnie w potrzebujących pomocy.

"Całe nasze życie jest Adwentem"Źródło: AFP
d41f6kk

Nawiązują także do hasła kolejnego roku pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce - "Otoczmy troską życie" podkreślając, że chodzi nie tylko o przypominanie o licznych zagrożeniach, jakie dla życia niesie współczesna cywilizacja, ale przede wszystkim ukazywanie jego piękna.

"Trzeba, aby każdy człowiek odkrył, że życie jest darem Boga, umiał się nim zachwycić i chciał żyć otaczając szacunkiem nie tylko własne życie, ale także życie innych ludzi i całego stworzonego świata" - napisali arcybiskupi.

Arcybiskupi Kazimierz Nycz i Henryk Hoser przypominają również o nauczaniu Kościoła odnoszącym się do małżeństwa i rodziny. "Rodzina jest głęboką wspólnotą życia i miłości, jest sanktuarium życia, gdzie jest ono przyjmowane i chronione przed licznymi atakami" - piszą. Zaznaczają, że "dzisiaj potrzeba wysiłku i mobilizacji sumień aby wprowadzać w czyn wielką strategię obrony życia i razem budować cywilizację miłości".

d41f6kk

Hierarchowie zwracają także uwagę na konieczność dbania nie tylko o fizyczne życie człowieka, ale także o życie duchowe. Jak podkreślają, "ono również potrzebuje ożywienia, oczyszczenia i uświęcenia, a adwentowe rekolekcje i skupienia mogą być temu pomocne".

Zachęcają również do zwrócenia większej uwagi na otaczający nas świat przyrody i dostrzegania potrzeby poszanowania tej rzeczywistości: "Wszystkim nam potrzeba ekologicznej wrażliwości aby mądrze władać przyrodą i zachować jej życiodajne piękno dla następnych pokoleń".

List jest w niedzielę czytany w kościołach Archidiecezji Warszawskiej.

d41f6kk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41f6kk
Więcej tematów