Trwa ładowanie...

Burmistrz wjechał w płot. Miał 1,7 promila

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie wszczęła postępowanie w sprawie kierowania samochodem przez burmistrza Chrzanowa pod wpływem alkoholu.
Share
Burmistrz wjechał w płot. Miał 1,7 promila
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2wp3fj

Burmistrz Chrzanowa został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę po tym, jak wjechał w drewniane ogrodzenie na jednej z ulic Chrzanowa. Wcześniej, na oczach policjantów, złamał nakaz skrętu w prawo, wyjeżdżając sprzed centrum handlowego. Badania alkomatem wykazały u niego 1,7 promila alkoholu. Policjanci odebrali kierowcy prawo jazdy.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska, w postępowaniu podjętym przez prokuraturę nie przedstawiono zarzutu kierującemu. Dopiero po przesłuchaniu świadków i uzyskaniu wyników badania krwi kierujący zostanie wezwany do prokuratury.

Postępowanie prokuratury dotyczy art. 178a kk, który mówi o tym, że "kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

d2wp3fj

39-letni Marek Niechwiej, prawnik i filozof, jest burmistrzem Chrzanowa pierwszą kadencję. W jesiennych wyborach w drugiej turze pokonał urzędującego od 12 lat Ryszarda Kosowskiego.

Jak podawał o sobie przed wyborami, ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim na trzech kierunkach jednocześnie: prawo, filozofia oraz politologia z dziennikarstwem, a doktorat z nauk humanistycznych obronił na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Jest autorem kilkunastu publikacji, głównie filozoficznych, od ponad 8 lat udzielał bezpłatnych porad prawnych.

Jak podał portal Ziemi Chrzanowskiej przelom.pl, w poniedziałek burmistrz był na urlopie.

Alkomaty w supercenach. Sprawdź oferty! >>

d2wp3fj

Podziel się opinią

Share
d2wp3fj
d2wp3fj
Więcej tematów