Trwa ładowanie...
dh1fmrj

Bundeswehra w Omanie

Grupa komandosów Bundeswehry wylądowała w Omanie - informuje poniedziałkowa prasa niemiecka. Żołnierze ci mają wziąć udział w operacji antyterrorystycznej, prowadzonej przez USA i sojuszników z NATO.

Share
dh1fmrj

Komandosi założą w szejkanacie Omanu bazę wypadową. Obszarem ich działań będzie albo Afganistan - choć według ekspertów wojskowych jest to już mało prawdopodobne - albo Afryka. Tam skupią się na Somalii lub Sudanie, gdzie mógłby szukać schronienia Osama bin Laden, gdyby zdołał uciec z Afganistanu. Również w tych afrykańskich krajach istnieją struktury terrorystyczne, które Amerykanie chcieliby zniszczyć.

W operacji antyterrorystycznej ma uczestniczyć stu członków niemieckiej brygady sił specjalnych.

W połowie grudnia do operacji antyterrorystycznej włączą się też niemieckie okręty. Będą operować w pobliżu Afryki, ochraniając przepływające tamtędy tankowce, które mogłyby stać się celem zamachów. Akcjami tymi będzie kierował rozpoczynający dziś pracę specjalny sztab w Poczdamie pod Berlinem.

Od zakończenia drugiej wojny światowej to pierwsze takie centrum dowodzenia, koordynujące akcje wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Dotychczas Bundeswehra nie miała klasycznego sztabu generalnego na wzór innych armii. (ajg)

dh1fmrj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1fmrj
dh1fmrj
Więcej tematów