Trwa ładowanie...
d30kkje
Bronisław Komorowski odznaczył Aleksandra Dobę
x-news/TVN 24IAR

Bronisław Komorowski odznaczył Aleksandra Dobę

Rozsławił Polskę na cały świat - takimi słowami prezydent Bronisław Komorowski przywitał podróżnika Aleksandra Dobę, który kajakiem przepłynął przez Atlantyk. Prezydent Komorowski przyjął żeglarza i jego żonę w Pałacu Prezydenckim. Pogratulował Aleksandrowi Dobie jego wyczynu i odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Share
d30kkje

- Serdecznie gratuluję i dziękuję również za to, że tego rodzaju ambitnym zamysłom, nasza polska wyobraźnia sięga coraz dalej - powiedział prezydent.

Aleksander Doba nie ukrywał, że jest zadowolony ze swojego sukcesu. - Jestem dumny z tego, że mogłem kajakiem przepłynąć z Polski do Ameryki, no i pokazałem, że Polak potrafi - powiedział.

68-latek odbył najdłuższą przeprawę kajakiem przez Atlantyk. Wypłynął z Lizbony i dotarł na Florydę, pokonując 12,5 tysiąca kilometrów.

"Olek" wiosłował przez ponad pół roku, co docenili czytelnicy National Geographic, oddając na niego głosy. Dzięki nim jako pierwszy Polak został wybrany przez czytelników amerykańskiej edycji "National Geographic" Podróżnikiem Roku.

d30kkje

Podziel się opinią

Share
d30kkje
d30kkje
Więcej tematów