Trwa ładowanie...
10-01-2015 21:25

Bronisław Komorowski laureatem Super Wektora

Prezydent Bronisław Komorowski został laureatem Super Wektora 2014 - nagrody Pracodawców RP, przyznawanej za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. Uroczystość odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Bronisław Komorowski laureatem Super WektoraŹródło: PAP/EPA, fot: Marcin Obara
d3ux5do
d3ux5do

Prezydent został nagrodzony za konsekwentne budowanie dialogu społecznego, politycznego oraz gospodarczego, a także za wiarę w kreatywność i uczciwość polskich przedsiębiorców.

Komorowski odbierając statuetkę podziękował pracodawcom za ich "osobiste osiągnięcia i osiągnięcia całego środowiska w ramach zagospodarowywania Polski wolnej". - Nie byłoby wolności bez waszej odwagi - mówił prezydent.

Podkreślił, że dla państwa nie ma dobrych perspektyw bez ludzi odważnych, pracowitych, zdolnych do dialogu zarówno z władzami jak i z pracownikami oraz do współpracy w warunkach pokoju, a nie konfliktu. Dzięki temu - zaznaczył - udaje się w Polsce budowanie akceptacji dla środowiska pracodawców.

- Sądzę, że możemy sobie podziękować wzajemnie za osiągnięcie (...) mam tu na myśli ustawę podatkową, w której chciałbym uznania, że obywatel-przedsiębiorca, obywatel-podatnik musi być w sposób szczególny preferowany przez władze - mówił prezydent.

d3ux5do

Prezydent organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski mówił, że nie bez powodu na miejsce rozdania nagród wybrano budynek uniwersyteckiej biblioteki. - Rok 2014 pracodawcy RP poświęcili bardzo ważnemu zadaniu - nawiązaniu dobrych relacji do współpracy między nauką i biznesem - zaznaczył.

Dodał, że także w tym budynku 14 lat temu prezydent USA George W. Bush powiedział, że jest to miejsce, które przepełnia duch przedsiębiorczości i rozwoju. - Naprawdę tak mówił. (...) Nie wiem, czy amerykańscy prezydenci są szkoleni w zakresie wróżbiarstwa, ale tamte słowa okazały się prorocze, bo proszę spojrzeć, kto teraz znajduje się na tej sali - mówił Malinowski.

Poza nagrodą dla prezydenta wręczono jeszcze sześć Wektorów 2014. Otrzymali je: Józef Dziubasik - współwłaściciel Kotelnica Ośrodek Bania, za przełamanie odwiecznego stereotypu górala-indywidualisty i za wytyczenie nowego kierunku współdziałania lokalnych przedsiębiorców, przynoszącego korzyści im samym i regionowi.

Waldemar Biliński - właściciel Zakładów Włókienniczych Biliński, za zbudowanie jednej z najnowocześniejszych firm włókienniczych w Europie. Konrad Pokutycki - prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., za osobisty wkład w rozwój branży producentów AGD, stawiający ją na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej.

d3ux5do

Edvinas Katilius - prezes Zarządu Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., za konsekwentne wzmacnianie roli polskiego przemysłu tytoniowego na arenie międzynarodowej. Adam Góral - prezes Zarządu Asseco Poland, za konsekwentne budowanie globalnej firmy z polską duszą i za pasję oraz konsekwencję w działalności edukacyjnej i społecznej. Program TVP Info "Debata Trójstronna" za konsekwentne próby powrotu do "trzech stron" dialogu.

d3ux5do
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ux5do
Więcej tematów