Trwa ładowanie...
d4bgf33

Borowski o Kaczyńskim: przegrzał

- PiS od początku wyborów uważał prezydenta za wykonawcę swoich poleceń. Jarosław Kaczyński tak sądził, upokarzał go. I, jak to się popularnie mówi, przegrzał - stwierdził Marek Borowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezydent Andrzej Duda oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4bgf33

Marek Borowski w "Faktach po Faktach" w TVN24 odniósł się do konfliktu na linii Pałac Prezydencki-PiS. Senator przypomniał, że najpierw Andrzej Duda zawetował dwie ustawy autorstwa rządzących, dotyczące zmian w sądownictwie, a teraz zadecydował o nieprzyznaniu nominacji generalskich w święto wojska.

- Prezydent jest w tej chwili w pewnym sensie bez wyjścia - stwierdził były marszałek Sejmu.

Duda kontra Kaczyński 2017

Borowski ocenił, że jeśli Duda ulegnie w sporze z Antonim Macierewiczem (nominacje generalskie - przyp. red.) lub przygotuje ustawy sądowe po myśli PiS (reforma sądownictwa), to "dalsza jego kariera prezydencka będzie się miała ku końcowi". - Nie ma szans, żeby w następnych wyborach on wystąpił jako kandydat z twarzą - stwierdził senator.

- Jeżeli prezydent się uprze i będzie walczył, to wtedy oczywiście poparcia PiS-u nie będzie miał i też nie wygra. Moim zdaniem w tej chwili wszedł na taką ścieżkę, że ta druga kadencja jest bardzo, bardzo wątpliwa - ocenił Borowski.

Źródło: WP, TVN24

d4bgf33

Podziel się opinią

Share
d4bgf33
d4bgf33
Więcej tematów