Trwa ładowanie...
d44dl7f

Bin Laden wzywa do solidarności z Irakijczykami

Osama bin Laden wezwał Irakijczyków
do samobójczych ataków na Amerykanów, twierdząc, że właśnie tego
Ameryka i Izrael boją się najbardziej. Wezwanie jest zawarte w
nagraniu audio, które wyemitowała we wtorek wieczorem katarska
telewizja Al-Dżazira.

Share
d44dl7f

Bin Laden wzywa muzułmanów do okazania solidarności i wystąpienia w obronie narodu irackiego. Oskarża też USA o prowadzenie wojny psychologicznej przeciwko Irakowi oraz ostrzega Irakijczyków, że powinni się liczyć ze zmasowanymi nalotami.

Walczcie z despotami. Przypominam wam, że zwycięstwo pochodzi wyłącznie od Boga - mówił Osama bin Laden. Przestrzegał też kraje arabskie przed popieraniem amerykańskiego ataku na Irak.

Associated Press cytuje jednego z pracowników Al-Dżaziry, który wyraża przekonanie, że taśma jest autentyczna i że nagrany głos jest na pewno głosem bin Ladena.

Kilka godzin wcześniej Al-Dżazira zaprzeczała, jakoby dysponowała taśmą z oświadczeniem bin Ladena. Na tę taśmę i na telewizję Al- Dżazira powoływał się we wtorek sekretarz stanu USA Colin Powell, który w Senacie starał się powiązać zagrożenie ze strony al-Qaedy z Irakiem, mówiąc o kontaktach tego kraju z terrorystami bin Ladena.

d44dl7f

Powell powiedział, że powiązania te sugeruje choćby najnowsze nagranie bin Ladena dla arabskiej telewizji Al-Dżazira, w którym mówi on o swej przyjaźni dla zagrożonego narodu irackiego.

Według Powella, miało ono być nadane we wtorek. Al-Dżazira zdementowała jednak oświadczenie amerykańskiego sekretarza stanu i zaprzeczyła, że ma materiał gotowy do nadania. Potem jednak zapowiedziała nadanie oświadczenia bin Ladena. (and)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Wojna się zbliża. Jesteś pasjonatem uzbrojenia? Wiesz wszystko o walce na pustyni? Wiesz jak dzisiejsza wojna wygląda od strony zwykłych ludzi?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d44dl7f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44dl7f
d44dl7f
Więcej tematów