Trwa ładowanie...
d3ojfvw

Będzie nowy taryfikator mandatów

Komenda Główna Policji pracuje nad stworzeniem nowego taryfikatora mandatów - poinformował w środę rzecznik KGP Paweł Biedziak. Na razie stary taryfikator - który przestał obowiązywać w środę - służy policji jako pomoc przy określaniu stopnia szkodliwości czynu.

d3ojfvw

Biedziak przypomniał, że obowiązująca od środy nowelizacja kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia uchyliła obowiązujący od listopada 2000 roku taryfikator, czyli tabelę określającą jaką kwotę ma zapłacić i ile punktów karnych przyznać kierowcy za wykroczenie drogowe. Biedziak podkreślił, że za wcześnie jest, aby porównywać przygotowywany projekt ze starym taryfikatorem.

Do czasu wprowadzenia nowego taryfikatora policjanci mogą posługiwać się starym, jako pomocą przy określaniu społecznej szkodliwości czynu. Obowiązujące od środy regulacje zwiększają - z 500 do 1000 złotych - górną granicę mandatu.

Przez trzy dni policjant może nałożyć mandat na osobę przyłapaną na gorącym uczynku; przez dwa tygodnie - na taką, której wykroczenie zostało np. zarejestrowane przez wideoradar. W takim przypadku nie może zachodzić wątpliwość co do tożsamości sprawcy wykroczenia. (kar)

d3ojfvw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ojfvw
Więcej tematów