Trwa ładowanie...

Bagdad: demonstracja apelem do Amerykanów

Przeciwko małej aktywności wojsk amerykańskich w obliczu fali rabunków i kradzieży protestowali przed hotelem "Palestyna" w Bagdadzie Irakijczycy.

Bagdad: demonstracja apelem do AmerykanówŹródło: AFP
d13ahme
d13ahme
Demonstracje na ulicach Bagdadu (fot. AFP)
Źródło: Demonstracje na ulicach Bagdadu (fot. AFP)

Głównym postulatem zgromadzonych była prośba do żołnierzy, aby udali się do podziemnych więzień reżimu Husajna, w których nadal w strasznych warunkach mają przebywać więźniowie, umierający z głodu i pragnienia.

W trakcie demonstracji krytykowano także obecność obcych sił wojskowych w Iraku, wzywając siły koalicji brytyjsko-amerykańskiej do opuszczenia kraju.

d13ahme

Oprócz tego protestowano przeciwko powrotowi "policji Saddama" do pracy na ulicach Bagdadu, żądając utworzenia nowych sił porządkowych, niezwiązanych z reżimem Husajna. Krytykowano również plany powierzenia władzy emigrantom irackim z zagranicy, postulując zaangażowanie do odbudowy Iraku opozycji wewnętrznej.(an)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Jak długo potrwa jeszcze wojna? Kto zastąpi Saddama Husajna? Jaka będzie przyszłość państwa nad Eufratem i Tygrysem?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d13ahme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ahme
Więcej tematów