Awaryjne lądowanie statku kosmicznego. Sojuz już jest w Kazachstanie

Awaryjne lądowanie statku kosmicznego. Sojuz już jest w Kazachstanie

Statek kosmiczny Sojuz MS-10 musiał wylądować po awarii, która wystąpiła tuż po starcie. Kosmonauci są już na terytorium Kazachstanu. Na czas nieokreślony odłożono start statku kosmicznego Sojuz MS-11 zaplanowany na grudzień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jak poinformowała NASA, statek kosmiczny wracał torem balistycznym na Ziemię. Schodził do lądowania pod ostrzejszym kątem niż normalnie.

WP

Ekipy ratunkowe są już w kontakcie z załogą Sojuza MS-10. Na pokładzie znajdują się Amerykanin i Rosjanin - Nick Hague i Aleksiej Owczinin. Obaj astronauci żyją, wyszli z kapsuły kosmicznej. Mężczyźni zostaną przetransportowani do Moskwy. NASA podaje, że ich stany jest dobry. Odmiennego zdania jest rosyjska agencja TASS, który określa stan zdrowia mężczyzn jako "nie całkiem dobry".

Jak wynika z doniesień rosyjskich mediów, przyczyną awarii mogło być złe mocowanie bocznych bloków rakiety nośnej. Sojuz MS-10 miał dolecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS.

To jednak nie wszystko. - Rosja do czasu wyjaśnienia awarii statku kosmicznego Sojuz MS-10 zawiesi czasowo załogowe starty kosmiczne - poinformował w czwartek wicepremier Jurij Borisow, który w rządzie Rosji odpowiedzialny jest za branżę kosmiczną.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP